Изминатото деноноќие произведени 10.265 MWh електрична енергија

/

АД ЕСМ на 24.11.2022 година произведе 10.265 MWh електрична енергија.

Во Термоелектраните произведени се 7.462 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 2.803 MWh.

Во изминатото деноноќие ЕСМ набави 4.580 MWh електрична енергија.*Податоците се преземени од Диспечерски извештај на АД ЕСМ за 24.11.2022 година.Претходна статија

Рама во одбрана на Курти: Не може да го напаѓате затоа што се однесува како премиер

Следна статија

Зеленска: Ќе издржиме, не може да има мир без победа

Најново од Вести