ИЗРЕЧЕНИ 469 САНКЦИИ ЗА НЕНОСЕЊЕ МАСКА

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистриран е 469 прекршок. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

loading...loading...