ЈАНУШЕВ ОД ВМРО-ДПМНЕ ЈА ОБВИНУВА ВЛАСТА ДЕКА САМА ГО НОСИ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Погледнете ја реакцијата на генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, по повторната ратификација на Договорот со Грција во Собранието на Република Македонија.

Претходна статија

ЏАФЕРИ НАЈАВИ ЦЕЛОСНА ИМПЛЕМЕНТАЦИЈА НА ДОГОВОРОТ И ВЛЕЗ ВО НАТО НАЈДОЦНА ДО ДЕКЕМВРИ

Следна статија

МИНИСТЕРОТ ШАПУРИЌ ВО ПОСЕТА НА ПРИЛЕПСКА ПИВАРА

Најново од Разно