ЈУНИОРИТЕ ПРВИ ВО БУГАРИЈА, АНДОНОСКИ ПРОГЛАСЕН ЗА МВП

Машката јуниорска репрезентација викендов беше дел од пријателски турнир во Шумен, Бугарија.

Селекторот Тони Симиќ повторно ги предводеше кошаркарите до 18 години кои без пораз го освоија турнирот. На првиот натпревар, јуниорите го совладаа тимот на Оканик од Србија со 89-69, а во финалето беа убедливо подобри од Бугарија со 88-74.

Андреј Андоноски беше лидерот во нашиот состав, постигна 41 поен во финалето и заслужено беше прогласен за МВП на турнирот.Претходна статија

ПОРАНЕШЕН АТЛЕТСКИ ТРЕНЕР ЖИВЕЕ ВО КОЛИБА ВО ШУМА – БЕЗ СТРУЈА И ВОДА! (ВИДЕО)

Следна статија

БАЛАКОВ НЕ ЗНАЕ ЗА НИКАКОВ РАСИЗАМ, НО СЛУШНАЛ КАКО АНГЛИЧАНИТЕ ГИ НАВРЕДУВААТ БУГАРИТЕ

Најново од Спорт