|

КАЈ ДВАЈЦА 17-ГОДИШНИ СКОПЈАНИ НАЈДЕНА МАРИХУАНА

Полициски службеници од СВР Скопје вчера на булеварот „Трета Македонска бригада“ лишиле од слобода две малолетни лица од Скопје на возраст од 17 години затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Слични Објави