КАКЛАМАНИС: ЗА ЖАЛ МОРАМЕ ДА ГО ПОЧИТУВАМЕ ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

//

Нова демократија е одговорна партија и мораме, за жал, да го почитуваме Договорот од Преспа, вели Никитас Какламанис, првиот заменик претседател на грчкиот Парламентот, во интервјуто за грчката новинска агенција АНА-МПА, пренесува Независен.

Какламанис додава дека за конкретното прашање неговата партија уште предизборно го изнесе ставот и потенцира дека никој не смее ставот на Атина за членство на Скопје во ЕУ да го смета за сигурен.Претходна статија

ШЕКЕРИНСКА ВО БЛЕД ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО МЕТЈУ ПАЛМЕР

Следна статија

И ЛИЛА НА РАСПИТ ЗА „РЕКЕТ“

Најново од Вести