КАРАКАМИШЕВА МУ СЕ ИЗВИНИ НА ЈАНЧЕВ ЗА МОНТАЖАТА СО КНИШКАТА ОД СДСМ

/

„Утринава ме “бомбардираа” вести и телефонски јавувања од провладините медиуми дека Митко Јанчев ќе ме тужел поради објавата за членската книшка.

Не знам колку е информиран господинов, но оваа фотографија е јавно достапна и не е за прв пат објавена кај мене, што значи не е ексклузивна вест.

Галиба ќе треба да ги тужи сите на твитер!Самиот факт дека целиот провладин медиумски сервис се покрена да го објави демантот на Јанчев зборува повеќе од самата книшка.

Со оглед дека сум професионалец и пред се, човек, му упатувам извинување доколку на каков било начин сум придонела да се почувствува навреден од објавата“- напиша професорката Тања Каракамишева на facebook.

Претходна статија

БОКИ 13 УТРЕ ЌЕ ДАДЕ ИСКАЗ ЗА „РЕКЕТ“

Следна статија

ВУЧИЌ СЕ ПОФАЛИ СО ПОБЕДА ВО КОСОВО, БИЛ ПОДГОТВЕН ЗА ДИЈАЛОГ СО АЛБАНСКИТЕ ВЛАСТИ

Најново од Вести