БОКИ 13 УТРЕ ЌЕ ДАДЕ ИСКАЗ ЗА „РЕКЕТ“

//

Утре на пладне, првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски познат во јавноста како Боки 13, со полициска придружба од затворот во Шутка треба да биде донесен во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, соопштуваат од Обвинителството.

Увидот во доказите заврши и утре за прв пат Јовановски треба да даде исказ во Обвинителството. Засега нема информација кога ќе даде исказ поранешната Специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, која е третоосомничена во случајот „Рекет“.

Претходна статија

САД: ТУРЦИЈА НАСКОРО ЌЕ ИЗВРШИ ИНВАЗИЈА НА СЕВЕРНА СИРИЈА

Следна статија

КАРАКАМИШЕВА МУ СЕ ИЗВИНИ НА ЈАНЧЕВ ЗА МОНТАЖАТА СО КНИШКАТА ОД СДСМ

Најново од Вести