„Катимерини“: САД и Германија ќе го зголемат притисокот за да се реши името

//

За проблемите во внатрешно-политичкиот живот на Грција, за очекувањата на Атина од Скопје, за можните решенија, за меѓународните притисоци, за ограничениот временски период за решение, но и за одличната комуникација меѓу Македонија и Грција во изминатите шест месеци, пишува денеска грчкиот весник „Катимерини“… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Трамп во првата порака на Твитер годинава со критика до Пакистан

Следна статија

Расте бројот на загинати во немирите во Иран

Најново од Вести