Марш на украинските националисти

//

Припадниците на ултрадесничарските и националистички организации во Украина одржаа марш во Киев и други градови по повод 109 годишнината од раѓањето на лидерот на Организацијата на украинските националисти, Степан Бандер. Околу илјада националисти, меѓу кои и членови на партијата „Слобода и движење на Десниот сектор“, како и некои организации на крајната десница, со факели маршираа по улиците во центарот на Киев… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Расте бројот на загинати во немирите во Иран

Следна статија

Скопје дише ПМ10 честици и во новата година, најзагадено во Лисиче

Најново од Вести