КАВАДАРЧАНЕЦ СО СЕКИРА МУ СЕ ЗАКАНУВАЛ НА СОСЕДОТ

//

Кавадарчанец со секира се заканувал на соседот, по што бил приведен, информира денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

В.Ѓ.(51) од Кавадарци синоќа во 20.30 часот во Одделението за внатрешни работи Кавадарци, пријавил дека околу 18.30 часот неговиот сосед И.О. со секира удирал по ѕидот од неговата куќа и му се заканувал по животот. И.О. бил приведен и се работи на расчистување на случајот.Претходна статија

ЗАЕВ НЕ ПРИФАТИ ДУЕЛ НА ТЕЛЕВИЗИЈА „АЛФА“

Следна статија

СВЕКОР ЈА СИЛУВАЛ СВОЈАТА 19-ГОДИШНА СНАА

Најново од Вести