СВЕКОР ЈА СИЛУВАЛ СВОЈАТА 19-ГОДИШНА СНАА

//

На 04.03.2020 во 15.00 часот во Одделението за внатрешни работи Прилеп, 19-годишна жена од радовишко село пријавила дека во периодот од 26.02. до 02.03.2020 година во семејната куќа во прилепско село нејзиниот свекор (очув на нејзиниот сопруг), Т.Б.(67) извршил обљуба врз неа. Т.Б бил лишен од слобода и задржан во Одделението за внатрешни работи Прилеп за понатамошна постапка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна статија

КАВАДАРЧАНЕЦ СО СЕКИРА МУ СЕ ЗАКАНУВАЛ НА СОСЕДОТ

Следна статија

НА 13 МАРТ ЌЕ БИДЕ ОБЕЛОДЕНЕТО КАКО ЗАГИНА ЕМИЛИЈАНО САЛА ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА

Најново од Вести