КИЧЕЕЦ И ПЕНЗИОНЕРКАТА ТОДОРОВСКА НА РАСПИТ ЗА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“

Пензионерката Лилјана Тодоровска изутринава беше на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција да даде исказ за случајот „Рекет“, јавува А1Он.

Во Обвинителството на распит беше и Зоран Милески Кичеец, кој е второобвинет во случајот „Рекет“.

Тодоровска е потписничка и автор на проектот за европски центар на Меѓународниот сојуз на Боки 13, а стана актуелна кога се дозна дека подигнала 720 илјади евра врз основа на договорот на Меѓународниот сојуз Скопје и ГП Пелистер.