КОБИ БРАЈАНТ ВО 1998 ГОДИНА ПОЗИРАШЕ СО МАКЕДОНСКО ЗНАМЕ (ФОТО)

/

Веста за смртта на Коби Брајант во хеликоптерска несреќа го потресе целиот свет, па неговите фанови и пријатели се збогуваат од прославениот американски кошаркар.

Една негова навивачка од Македонија објави фотографија на која легендарниот Американец е фотографиран со македонско знаме.

„Светско првенство во ‘уличен баскет’, 1998 година, Париз. Коби Брајант и Трејси Мек Грејди по мечот со Македонија“, пишува на статусот.Извор: Спорт1Претходна статија

МАКЕДОНИЈА СЕ ГУШИ – ПОВТОРНО НА ЛИСТАТА НАЈЗАГАДЕНИ ЗЕМЈИ ВО СВЕТОТ

Следна статија

ОГРАБЕН СЕФ ВО ПОШТА ВО БУТЕЛ

Најново од Вести