МАКЕДОНИЈА СЕ ГУШИ – ПОВТОРНО НА ЛИСТАТА НАЈЗАГАДЕНИ ЗЕМЈИ ВО СВЕТОТ

//

Македонија повторно руши рекорди ова утро и е на осмото место на најзагадени земји во светот.

Вака е рангирана Македонија според светскиот сајт за мерење на загаденоста на воздухот.

Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: ЗДРАВСТВОТО ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА Е НА ДНОТО

Следна статија

КОБИ БРАЈАНТ ВО 1998 ГОДИНА ПОЗИРАШЕ СО МАКЕДОНСКО ЗНАМЕ (ФОТО)

Најново од Вести