Кои натпревари ќе ги пренесува ТВ Телма од ЕП во Хрватска?

//

Пристигнаа први информации од ТВ Телма за избор на натпревари од ЕП во Хрватска. Во првата фаза од 12.01 до 17.01 ќе се пренесуваат сите натпревари од А групата (Хрватска, Србија, Шведска, Исланд) и Ц групата (во која игра Македонија,Словенија,Германија и Црна Гора )… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Ким повика на дијалог, но Американците не спијат: Армијата е подготвена за борба во секој момент!

Следна статија

Заев за грчка ТВ Алфа: Македонците не се единствени наследници на Александар Велики

Најново од Вести