Заев за грчка ТВ Алфа: Македонците не се единствени наследници на Александар Велики

//

За името и решение во првите шест месеци од годинава, за Ципрас, Каменос и Мицотакис, за политиката на Груевски и за намерите на Македонија, меѓу другото, говори македонскиот премиер во интервјуто за грчката ТВ Алфа, според кусата најава што ја објави самата телевизија… (Прочитајте го целиот напис овде)

Претходна статија

Кои натпревари ќе ги пренесува ТВ Телма од ЕП во Хрватска?

Следна статија

Фондацијата Клинтон под истрага од американските власти

Најново од Вести