Собранието ќе го ратификува Договорот со Бугарија на 15 јануари

//

Предлог-законот за ратификација на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република Македонија и Република Бугарија ќе биде на дневен ред на 30. собраниската седница, закажана за 15 јануари. Предлогот кон крајот на минатиот месец помина на Комисијата за надворешна политика. Договорот, како што објави МИА, беше потпишан на 1 август 2017 година од страна на премиерите на двете држави, Зоран Заев и Бојко Борисов, заради зацврстување на меѓусебните пријателски односи, унапредување на добрососедството, развивање на сестрани меѓусебни односи, согласно меѓународното право… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: Судската власт да не биде алатка за политичка пресметка

Следна статија

Реализирани 110 проекти од драмска дејност во 2017

Најново од Вести