КОЛЕВ: ДАЛИ ЗАЕВ ЌЕ НАЗНАЧИ МАШИНСКИ ИНЖЕЊЕР ЗА МЕНАЏЕР НА НЕГОВИТЕ ПРИВАТНИ ФИРМИ?

//

Дали премиерот Заев во своите приватни фирми ќе донесе машински инжењер за раководител, праша Петар Колев во емисијата Отворено Студио1 на 1тв. Според Колев големиот број партии во коалициите, е причина да се случуваат ситуации во кои професор по медицина да стане министер за култура. Колев тврди дека причина за тоа е недостатокот на кадри на партиите што и покрај тоа, мораат да бидат задоволени.

Претходна статија

П.КОЛЕВ: ГРАЃАНИТЕ СЕ РАЗОЧАРАНИ ОД СИСТЕМОТ, МАКЕДОНИЈА Е НАЈБИРОКРАТСКАТА ЗЕМЈА НА СВЕТОТ

Следна статија

КОЛЕВ: ДУИ САМО ФОРМАЛНО СЕ ЗАЛАГА ЗА ЕВРОПСКАТА ИНТЕГРАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да