КОЛЕВ: КРАЈНО ВРЕМЕ Е ФЕУДАЛНИОТ ОДНОС КОН РАБОТНИЦИТЕ ДА ПРЕСТАНЕ

//

„Еден од основните приоритети на ГДУ после парламентарните избори е полна ревизија на конфекциите, колку од нив извршиле прекршување на законот за работни односи и сите препораки на Владата за овој период на време“, изјави претседателот на Граѓанско Демократска Унија Петар Колев, во емисијата „168 Анализи и коментари“ на штипската телевизија ТВ Стар.

„Сметам дека е крајно време со тој однос кон работниците, со тој феудален однос кон работниците да се престане“, дециден е Колев.

Што уште кажа првиот човек на ГДУ во врска со конфекциите и другите производствени капаците погледнете во видеото што следи:

Претходна статија

НОВИ 16 СЛУЧАИ, ПОЧИНАА ТРОЈЦА ПАЦИЕНТИ

Следна статија

ЕРДОГАН: ТУРЦИЈА Е ЕДИНСТВЕНИОТ ГЛАС ШТО ГИ БРАНИ ПАЛЕСТИНЦИТЕ ДЕНЕС

Најново од Вести