„Комунална хигиена“: Отпочнавме дисциплинска постапка против вработената која денеска предизвика инцидент

/

ЈП „Комунална хигиена-Скопје“ вечерва соопшти дека отпочната била дисциплинска постапка за вработената која предизвикала инцидент со двајца новинари.

-Работниот процес мора да се одвива професионално и со почит кон секој. Претпријатието е отворено и транспарентно за сите граѓани и медиуми и во иднина нема да се дозволи недолично или несоодветно однесување во Претпријатието, а сѐ во насока на имплементација на реформи за подобри работни процеси во интерес на граѓаните, велат од „Комунална хигиена“.

Од таму исто така информираат дека на 33 лица кои биле вработени, преку АПВ, во ЈП „Комунална хигиена“-Скопје кои месеци и години земале плата а не оделе на работа, денес им завршиле договорите и истите не се продолжени.Претходна статија

ЗНМ: Малтретирани новинари од страна на службеници во Комунална хигиена – МВР итно да реагира

Следна статија

Петличковски: Засега нема потреба од нови рестриктивни мерки, треба да се подготвувиме за есента

Најново од Вести