Конте даде краток и јасен одговор на прашањето за Џеко

/

Тренерот на Челси, Антонио Конте после натпреварот против Арсенал во полуфиналето на Лига купот, каде неговиот тим беше поразен со 2-1, со што го заврши настапот во ова натпреварување, кажа дека нема голема активност клубот на трансфер пазарот. Нормално, од страна на новинарите не изостана прашањето за Един Џеко, кој според наводите е блиску до лондонскиот клуб.

„Немам голема активност на трансфер пазарот.“ – изјави Конте за медиумите по поразот од Арсенал.Извор: Спортски

Претходна статија

Лагард: Пензиите во Грција се многу големи

Следна статија

Хан задоволен од средбата Заев-Ципрас

Најново од Вести