КОРОНАВИРУСОТ СЕ ВРАЌА ВО ИТАЛИЈА

/

Девет случаи на повторно заболени од коронавирус се регистрирани во Италија, објави дневниот весник „Република“.

Станува збор за пациенти кои биле отпуштени од болници со негативен резултат по третманот и кои подоцна се разболеле повторно со Ковид-19 или имале поблаги симптоми на зараза.

Случаите се пријавени во провинциите Лоди и Кремона во Ломбардија, една од најтешко погодените од епидемијата од февруари.Италијанската Влада соопшти дека во наредните два месеци ќе бидат извршени пет милиони тестови.Претходна статија

(ВИДЕО) КОМУНИСТИ И НАЦИОНАЛСОЦИЈАЛИСТИ ЗАЕДНО ГО СЛАВАТ 1 МАЈ

Следна статија

ОСМАНИ: ДОГОВОРИТЕ СО ГРЦИЈА И БУГАРИЈА СЕ ДОБРА РАМКА ЗА РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМИТЕ

Најново од Вести