ПОВРЕДЕНО ЕДНО ЛИЦЕ ПРИ ЕКСПЛОЗИЈА ВО КАСАРНА НА ПАЛЕ

//

Во кругот на касарната на Вооружените сили на Босна и Херцеговина „Милош Обилиќ” на Пале синоќа се случи експлозија, при што е повредено едно лице, соопшти сараевската полиција.

Повредениот е хоспитализиран. Неофицијално, повреден е војник по експлозија на бомба и е вон животна опасност.Се уше нема официјални податоци за инцидентот.

Претходна статија

ЈАПОНСКИ ГРАДОНАЧАЛНИК ГИ РАЗГНЕВИ ЖЕНИТЕ ЗА ВРЕМЕ НА ПАНДЕМИЈА: „БАВНО КУПУВААТ, СЕ СОЗДАВААТ РЕДОВИ“

Следна статија

ОД УТРЕ ОД 15 ЧАСОТ ДО ПОНЕДЕЛНИК ВО 5 ЧАСОТ НЕМА АВТОБУСИ

Најново од Вести