КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ПОРАНЕШНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ВАСИЛЕВО

//

Против поранешниот градоначалник на Василево, 52-годишниот В.С. е поднесена кривична пријава поради сомнение дека сторил кривично дело „несовесно работење во службата“.

Тој се сомничи дека во периодот од 2013 до 2017 година без претходна одлука на Советот на општина Василево издавал решенија за трошоци за гориво за приватни и службени патувања на вработени и лица кои не биле вработени во општината, со патнички возила кои не биле во сопственост на општината.

Со ова тој го оштетил буџетот на општината за 303.900 денари.Претходна статија

ПЕДЕСЕТ ПРОЦЕНТИ ПОПУСТ НА БИЛЕТИТЕ ВО „ТЕАТАР КОМЕДИЈА“ ЗА ЛИЦА ДО 29 ГОДИНИ

Следна статија

ЗМИЈА СЕ ПИКНАЛА ВО КРЕВЕТОТ НА КАВАДАРЧАНКА И ЈА КАСНАЛА ПРЕД СПИЕЊЕ

Најново од Вести