КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ЖЕНА ОД ТЕТОВСКО, ШИРЕЛА ЛАЖНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА КОВИД-19

/

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Х.Е.(40) во с.Порој, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

На 23.03.2020 од страна на Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Бирото за јавна безбедност, била регистрирана објава на социјалната мрежа Facebook со невистинита содржина во врска со ситуацијата со епидемијата во Р.Македонија и, по направена проверка, било потврдено дека станува збор за профил на пријавената.Претходна статија

(ВИДЕО) МАКЕДОНЕЦ ОД ЊУЈОРК РАСКАЖУВА ЗА ЖИВОТОТ ПОД КАРАНТИН ВО ГОЛЕМОТО ЈАБОЛКО

Следна статија

НЕЛОСКА СО ПОРАКА ДО ФИЛИПЧЕ: ИЗОЛИРАЈТЕ ГИ МЕДИЦИНСКИТЕ РАБОТНИЦИ ОД ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

Најново од Вести