ЛИДЕР НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ ОБЈАВИ ДОКУМЕНТИ ЗА НАВОДЕН КРИМИНАЛ НА СИНОТ НА ЉУБОМИР ФРЧКОСКИ

//

Документирани докази за кривично дело кое го сторил Јон Фрчкоски, син на универзитетскиот професор Љубомир Фрчкоски ќе објави утре во 10:00 часот „Економски Лидер”.

Од „Лидер“ тврдат дека со документите ќе откријат финанска малверзација на директорот на правната служба во АД за Стопанисување со стамбен и деловен простор кој во исто време е и потпретседател на подмладокот на владејачката СДСМ.Претходна статија

СДСМ: СО РЕФОРМИТЕ ВО СОЦИЈАЛАТА ЗА 300.000 ГРАЃАНИ ОБЕЗБЕДИВМЕ ПОГОЛЕМ ПРИХОД И ДОСТОИНСТВЕН ЖИВОТ

Следна статија

АДЕМИ: ВО ДОБАР ДЕЛ ОД УЧИЛИШТАТА ПОЧНА ШКОЛСКАТА ГОДИНА

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да