ЛИДЕРОТ НА ОПОЗИЦИЈАТА ВО АЛБАНИЈА ГИ ПОВИКА ГРАЃАНИТЕ САМИ ДА СЕ ЗАШТИТУВААТ ОД КОВИД-19

/

Лидерот на опозициската Демократска партија во Албанија, Љуљзим Баша преку видеопорака, поради „влошената и излезена надвор од контрола состојба со ковид-19“ побара од граѓаните да се заштитуваат самите, зашто за „владата на премиерот Еди Рама најмала грижа е здравјето на граѓаните“.

Порано денеска Министерството за здравство на Албанија соопшти дека во последните 24 часа битката со опасниот вирус ја изгубиле осум пациенти или 557 до сега. За среќа во списокот на оздравени се внесени 141 лице или 12.002 од вкупно заразените 23.705 луѓе.

Претходна статија

ЕВЕ КОЛКУ ЌЕ ЧИНИ РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА УНИВЕРЗАЛНА САЛА

Следна статија

ПРОТЕСТИ ПРОТИВ МЕРКИТЕ ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ ВО ЛАЈПЦИГ

Најново од Вести