ЛИШЕН ОД СЛОБОДА АГЕНТОТ ЗА НЕДВИЖНОСТИ КОЈ ПРИ ПРОДАЖБА НА СТАНОВИ ОШТЕТИ ПОВЕЌЕ ГРАЃАНИ

//

Агентот за недвижности кој со капар од 32 илјади евра оштети повеќе купувачи, утрово е лишен од слобода.

МИА дознава од доброупатени извори дека Единицата за економски и компјутерски криминал, по наредба на надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство, го лишила од слобода лицето против кого беа поднесени неколку кривични пријави од страна на оштетени граѓани за сторено кривично дело измама, пренесува Канал5.

Лицето, според информациите на МИА, е предадено на надлежна полициска станица за понатамошна постапка за потребите на истрагата на Основното јавно обвинителство Скопје кое оформи предмет пред три дена по пријавите на граѓаните.Целиот напис прочитајте го овде.

Претходна статија

ПРАТЕНИЦИТЕ НЕ ГИ ИЗГЛАСАА ЕКОНОМСКИТЕ МЕРКИ ЗА КОИ ВЕЛЕА ДЕКА СЕ ИТНИ, ЏАФЕРИ НАЈАВУВА КАРАНТИН

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ УТРЕ ЌЕ ПРОТЕСТИРА ПРЕД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Најново од Вести