ЛОЗАНО ОБЈАВИ НОВ ЛЕТЕН ХИТ НА ЕДЕН ДЕН ПРЕД НЕГОВИОТ ГОЛЕМ КОНЦЕРТ ВО ОХРИД (ВИДЕО)

//

На само еден ден пред неговиот голем концерт закажан за на 2-ри август на стадионот “Билјанини извори” во Охрид, најголемата музичка ѕвезда во Македонија, Влатко Лозаноски – Лозано ја објави новата песна.

„Не те вадам од памет” е насловот на летниот хит, а се разбира и овој пат како автори се потпишуваат тандемот Лазар Цветковски и Магдалена Цветковска.

За новата песна, Лозано сними и видеоспот на кој како режисер се потпишува Даниел Јовески. Спотот е снимен на неколку локации во земјава, а покрај Лозано во него главната улога ја има и една од најубавите девојки во Македонија, Мартина Михајловска.

Претходна статија

ДЕСКОСКА: ВМРО-ДПМНЕ БАРА СЈО ДА ГО НЕМА

Следна статија

Д-Р И. НИКОЛОВ ОД ВМРО-ДПМНЕ ЈА НАРЕКУВА ИЗГРАДБАТА НА НОВИОТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР НАЈГОЛЕМ ГРАБЕЖ ВО ИСТОРИЈАТА НА МАКЕДОНИЈА

Најново од Истакнато