„Мали Слоба“ се уште живее во 90-тите години

//

Шегот на српската дипломатија Ивица Дачиќ изјави дека политиката на Србија кон Хрватска во иднина ќе биде заснована на принципот на реципроцитет и дека Белград ќе возврати со иста мерка доколу Загреб одлучи да го повлече својот амбасадор. Дачиќ за таблоидот „Информер“ изјавил дека ако владата во Загреб сака дипломатска војна, ќе ја добие.  Тој потсети дека Хрватите го прогласеле за непожелна личност министерот за одбрана Александар Вулин и дека Белград возвратил со реципрочна мерка. Говорејќи за можноста Хрватска да го закочи европскиот пат на Србија, Дачиќ оцени дека не е извесно Загреб во јуни да го блокира отворањето на новите преговарачки поглавја со ЕУ.Претходна статија

ССНМ:Новинарството не смее да биде слабо платена и несигурна работа

Следна статија

Некој ги деградира и брка од земјата вистинските уметници

Најново од Вести