ДРАГАН СПАСОВ- ДАЦ ЗА БГНЕС: ЗА ЉУБОВТА И УМЕТНОСТА НЕМА ГРАНИЦИ

//

„За љубовта нема затворени врати, нема затворени граници, а истото важи и за уметноста“, изјави за агенцијата БГНЕС познатиот македонски глумец и изведувач Драган Спасов- Дац, којшто заедно со Александар Митевски стана познат и во соседна Бугарија со својот проект „Љубовен пасош“.
Што кажа Дац за проектот и за соработката со бугарскиот квартет „Destiny“ а и за творењето во услови на пандемија, погледнете во видеото што следи:Претходна статија

СЛЕДНИ РЕСТРИКЦИИ СЕ ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС И СКРАТУВАЊЕ НА РАБОТАТА НА КАФЕАНИТЕ, ЌЕ СЕ ОДЛУЧУВА В ПОНЕДЕЛНИК

Следна статија

ЗАХАРИЕВА ВО АНАЛИЗА ЗА „THE EUROPEAN“: РС МАКЕДОНИЈА МОРА ДА ГО СПРОВЕДУВА ДОГОВОРОТ, ДА ЈА ЗАПРЕ ОМРАЗАТА И ДА ГИ НЕГУВА ЕВРОПСКИТЕ ВРЕДНОСТИ

Најново од Вести