МАЛОЛЕТЕН МОТОЦИКЛИСТ ОД БИТОЛА ТЕШКО ПОВРЕДЕН ПРИ СУДИР СО ГРЧКИ АВТОМОБИЛ

//

На улицата Гоце Делчев во битолското село Кравари во попладневните часови на 4 јули се случила сообраќајна незгода во која со тешки повреди се здобил малолетник од селото.

Како што информираат од МВР, сообраќајката се случила помеѓу автомобил „хјундаи гец“ со грчки национални ознаки, управуван 59-годишен Грк и мопед „јујунг“ со битолски регистарски ознаки, управуван од малолетник од Кравари.

Притоа, од судирот со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот кој бил пренесен во Клиничката болница во Битола.Претходна статија

НАПАДНАТИ И ОГРАБЕНИ ТУРСКИ ДРЖАВЈАНИН НА БЕНЗИНСКА НА АВТОПАТОТ ТАБАНОВЦЕ -КУМАНОВО

Следна статија

АЛТМАЈЕР: СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА НЕ СЕ ПОДГОТВЕНИ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да