НАПАДНАТИ И ОГРАБЕНИ ТУРСКИ ДРЖАВЈАНИН НА БЕНЗИНСКА НА АВТОПАТОТ ТАБАНОВЦЕ -КУМАНОВО

//

Две лица нападнале и ограбиле турски државјанин, вчера на бензинска станица на автопатот Табановце -Куманово, соопшти денеска СВР Куманово.

Разбојништвото во кумановската полиција го пријавил 22 годишниот турски државјанин М.Ш.К, синоќа во 20 часот.

– Две непознати лица, вчера во 17:00 часот, на автопатот Табановце -Куманово во близина на бензинската станица физички го нападнале и му одзеле ранец во кој имало пари и лични документи по што побегнале, се наведува во соопштението од СВР Куманово.Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите и расчистување на случајот.

Претходна статија

ФАБРИКАТА БИП ПРЕСТАНУВА СО РАБОТА – ПОСТОЈНИОТ МОДЕЛ Е Е НЕОДРЖЛИВ

Следна статија

МАЛОЛЕТЕН МОТОЦИКЛИСТ ОД БИТОЛА ТЕШКО ПОВРЕДЕН ПРИ СУДИР СО ГРЧКИ АВТОМОБИЛ

Најново од Вести