СЕДУМНАЕСЕТ ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ИЗБЕГАЛО ОД СОС ДЕТСКОТО СЕЛО

//

Вчера вработена во СОС Детско село, околу 10.00 часот наутро пријавила дека од СОС Детско Село самоволно заминала нивната штитеничка М.С.(17), која повеќе пати заминувала од установата и е враќана од полицијата. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Претходна статија

ПЕДЕСЕТГОДИШНИК СО ПИШТОЛ ПУКАЛ НА СВАДБА

Следна статија

РУСКОВСКА СЕ ВРАЌА ОД ОДМОР ВО СРЕДА

Најново од Вести