РУСКОВСКА СЕ ВРАЌА ОД ОДМОР ВО СРЕДА

//

Шефицата на Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, се враќа од одмор во среда, велат од обвинителството за организиран криминал за ТВ Сител.

Од обвинителството најавија дека сите инволвирани во случајот „Рекет“ ќе бидат повикани на распит, вклучувајќи ја и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, но не откриваат кога тоа точно ќе се случи.Претходна статија

СЕДУМНАЕСЕТ ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ИЗБЕГАЛО ОД СОС ДЕТСКОТО СЕЛО

Следна статија

СТРАНСКИ СЛУЖБИ ИЛИ МРАЧНИ СИЛИ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да