МАЛОЛЕТНИЧКА УАПСЕНА СРЕД БЕЛ ДЕН ОТКАКО БИЛА ФАТЕНА СО МАРИХУАНА

/

Вчера попладне, 17 годишна девојка била лишена од слобода, откако полицијата пронашла марихуана кај неа, пренесува Фокус.

„На 23.05.2020 во 15.35 часот во Градски парк во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода 17 годишна малолетничка бидејќи кај неа била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок“, велат од МВР.

Претходна статија

ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС НЕ ГО ПОЧИТУВАЛЕ 59 ЛИЦА, ОД НИВ ПРИВЕДЕНИ 32

Следна статија

МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА ЗАЕДНО ГО ОДБЕЛЕЖАА 24 МАЈ НА ГРОБОТ НА СВ КИРИЛ

Најново од Вести