МАЛОЛЕТНИЦИ ВО АВТОБУС НА ЈСП ФАТЕНИ СО ЕЛЕКТРОШОК И БОКСИРАЧ

//

Вчера во 13.10 часот, полициски службеници од СВР Скопје, по претходна пријава за нарушен јавен ред и мир во автобус на ЈСП бр.57 на ул.„Александар Урдаревски“, кај двајца малолетници на возраст од 16 години од Скопје пронашле електрошок и боксирач. По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок, информира МВР.Претходна статија

БУКМЕЈКЕРИТЕ КОНТРА ФИБА: МАКЕДОНИЈА Е ГОЛЕМ ФАВОРИТ ЗА ТРИУМФ НАД ЕСТОНЦИТЕ!

Следна статија

ЧУПИЌ: МОЖЕ ДА СЕ ПРЕЖИВЕЕ И БЕЗ ПЛАТА, АМА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЖИВЕЕ БЕЗ ОВОЈ ВАРДАР!

Најново од Вести