МИЦКОСКИ НУДИ ДАТУМИ ЗА ИЗБОРИ, АМА МОЛЧИ ЗА ПРОМЕНАТА НА ИЗБОРНИОТ МОДЕЛ

//

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска ја опиша атмосферата на средбите меѓу работните групи од власта и опозицијата, како одмаздничка и нападна кон ВМРО-ДПМНЕ, но сепак истакна дека оптимист и дека очекува да се постигне договор за идниот статус на СЈО.

И покрај тоа што самиот Мицкоски додаде дека паралелно се одвиваат и средби меѓу работните групи за пописот и за измените во Изборниот законик, тој одби да каже каков е ставот на ВМРО-ДПМНЕ за промената на изборниот модел.

Мицкоски рече дека част поскоро ги очекува предвремените парламентарни избори и додаде дека од неговата партија веќе понудиле два датуми, или на почетокот на април, до крајот на мај.Претходна статија

ГРЦИЈА ВО ПЛАМЕН, ЗА 13 ЧАСА РЕГИСТРИРАНИ 44 ПОЖАРИ

Следна статија

Д. ЃОРЃИЕВ: АКО СЕ ИНСИСТИРА НА ДОГОВОР ЗА ИДЕНТИТЕТОТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ, ПРЕГОВОРИТЕ ЌЕ ПРОПАДНАТ

Најново од Вести