Мицкоски: Општина Аеродром ќе издаде зелена општинска обврзница

/

„Општина Аеродром ќе издаде зелена општинска обврзница. Пари за нови проекти. Нови училишта, нови градинки, енергетски ефикасни.

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да иновира и да поставува нови стандарди. За прв пат во Македонија зелена, еколошка обврзница.Браво за Тимчо Муцунски и тимот од општина Аеродром. Има надеж, потребна е промена за Македонија да почне да победува“, напиша на социјалната мрежа facebook претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.Претходна статија

Хрватскиот народен театар во центарот на Софија

Следна статија

Од 1 декември субвенционирана струја ќе добиваат и 233 основни и средни училишта

Најново од Вести