|

МИЦКОСКИ ПОВИКАН НА РАЗГОВОР ВО ПС ЦЕНТАР

Претседателот на ВМРО -ДПМНЕ Христијан Мицкоски е повикан на разговор во полициската станица Центар.

Од МВР за МИА потврдија дека во текот на денот се очекува Мицкоски да се појави во полиција заради случајот кога од страна на инспектори беше затекнат како седи во внатрешноста на кафеана во Дебар маало, иако тоа беше забрането поради ширењето на вирусот Ковид-19.

Слични Објави