МИЗРАХИ: ЌЕ ПЛАТАМ 5 ИЛЈАДИ ЕВРА, ТАБЛАТА СО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА НЕ ЈА МЕНУВАМ

Министерката за труд и социјална политика во техничката влада, Рашела Мизрахи, повторно даде прес-конференција пред паното на кое е испишано Република Македонија.

Прашана за таблата на која пишува Република Македонија, Мизрахи истакна дека нема намера да ја менува таблата со старото име, па дури и е „одготовена да плати казна од 5.000 евра“.– Немам намера да ставам банер со Република Северна Македонија, рече Мизрахи.

Претходна статија

СДСМ ДОСЛЕДНО ГИ РЕАЛИЗИРА СТРАТЕШКИТЕ РЕФОРМИ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО НАТО, ОБЕЗБЕДУВА ПОДОБРИ УСЛОВИ ЗА РАБОТА ВО АРМИЈАТА

Следна статија

МЕСЕЦ НА НЕЗАБОРАВНИ ФИЛМОВИ СО „МАЛИОТ СКИТНИК“ НА ГОЛЕМИОТ ШАРЛО

Најново од Разно