МКД.МК: ПО ТЕЛОТО ШТО БЕШЕ ПРОНАЈДЕНО СИНОЌА ИМА ТРАГИ ОД НАСИЛСТВО

//

Траги на насилство биле забележани на женскиот труп кој вчера беше пронајден во скопско, јавува МКД.мк.

Порталот пишува дека жената (девојката) најдена во црна пластична кеса била убиена, ставена во кесата, па фрлена покрај патот.

-Како што дознаваме од извори од истрагата, се работи за насилна смрт, а на нејзиното тело имало повреди од удари, пишува МКД.мк.

Претходна статија

НЕМА ИНФОРМАЦИИ ЗА ВОЗРАСТА И ИДЕНТИТЕТОТ НА ТЕЛОТО ШТО СИНОЌА БЕШЕ ПРОНАЈДЕНО ВО БЛИЗИНА НА ГОРНО ОРИЗАРИ

Следна статија

НЕЗАВИСЕН: СКОПЈЕ НЕ МОЖЕ ДА СПИЕ ОД ХОРМОНАЛНИТЕ ВОЗАЧИ

Најново од Вести