НЕМА ИНФОРМАЦИИ ЗА ВОЗРАСТА И ИДЕНТИТЕТОТ НА ТЕЛОТО ШТО СИНОЌА БЕШЕ ПРОНАЈДЕНО ВО БЛИЗИНА НА ГОРНО ОРИЗАРИ

//

Сѐ уште нема официјални информации околу возраста и идентитетот на женското тело што вчера е пронајдено во близина на тетовското село Горно Оризари, јавува Алсат.

Полициски извори пренесуваат дека обдукцијата е во тек и оти дополнителни детали сѐ уште нема. Нема ниту одговор на прашањето во каква состојба бил трупот во моментот на откривањето ниту дали по телото имало забележливи трани на насилство.

Претходна статија

СКОПЈАНЕЦ ПРОНАШОЛ ВРЕЌА СО ЖЕНСКИ ТРУП

Следна статија

МКД.МК: ПО ТЕЛОТО ШТО БЕШЕ ПРОНАЈДЕНО СИНОЌА ИМА ТРАГИ ОД НАСИЛСТВО

Најново од Вести