СКОПЈАНЕЦ ПРОНАШОЛ ВРЕЌА СО ЖЕНСКИ ТРУП

//

Вработен во јавното скопско претпријатие Комунална Хигиена додека патувал кон селото Горно Оризари доцна синоќа наишол на црна пластична кеса со тело во истата.

Случајот веднаш бил пријавен во полиција, каде екипи од секторот за внатрешни работи ја подигнале торбата и ја предале на судска медицина, како што наредил обвинителот. По отворањето на пластичната ќеса, откриено е дека станува збор за безживотно тело на девојка, чиј идентитет и возраст сè уште не се утврдени.

Бидејќи нема извештаи за исчезнати лица кои би можеле да бидат поврзани, истрагата за утврдување на возраста и идентитетот ќе продолжи во наредните денови.

Претходна статија

МИЦКОСКИ ВО СТИЛОТ НА ГРУЕВСКИ- ВО СТАТУС ПОДОЛГ ОД СВЕТОТО ПИСМО МУ РЕЧЕ НА ЗАЕВ ДЕКА НЕМА ДА ПОДДРЖИ ЗАКОН ЗА СЈО ПО ТЕРК НА ВЛАСТА

Следна статија

НЕМА ИНФОРМАЦИИ ЗА ВОЗРАСТА И ИДЕНТИТЕТОТ НА ТЕЛОТО ШТО СИНОЌА БЕШЕ ПРОНАЈДЕНО ВО БЛИЗИНА НА ГОРНО ОРИЗАРИ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да