СЛУЧАЈОТ СО СИНОТ НА ЏЕВАТ АДЕМИ УШТЕ СЕ РАСЧИСТУВА, НО АКО КОРИСТИШ ОГНОМЕТ НА СВАДБА ВЕДНАШ ТЕ ПРИВЕДУВААТ

/

Жител на гостиварското село Беловиште е приведен и се соочува со пријава поради неовластено приредување огномет на свадбена веселба, јавува Фокус.

Од СВР Тетово потврдуваат дека синоќа околу 22 часот и 50 минути, во Полициската станица Гостивар бил приведен М.Б. (49) од гостиварското село Беловиште поради неовластено приредување огномет и нарушување на јавниот ред и мир.Потсетуваме дека пред една недела синот на пратеникот Џеват Адеми, беше ранет со огнено оружје, за време на свадбена прослава. Случајот уште се расчистува, а одредени медиуми изнесоа во јавност шпекулации дека самиот пратеник несакајќи го повредил сопствениот син.Претходна статија

НАПАЃАЧОТ ОД ДЕЈТОН ИМАЛ ЛИСТА НА ЛУЃЕ КОИ САКАЛ ДА ГИ СИЛУВА ИЛИ ДА ГИ УБИЕ

Следна статија

СПОДЕЛУВАЈТЕ: ОТВОРЕНА Е СМЕТКА ЗА ЛУЃЕТО ЧИИ ДОМОВИ ИЗГОРЕА ВО ГЕВГЕЛИЈА

Најново од Вести