| |

МЛАДИ ГОСТИВАРЧАНИ ЛИШЕНИ ОД СЛОБОДА, ПОЛИЦИЈАТА ИМ НАШЛА МАРИХУАНА

На 04.11.2019 околу 01.00 часот на ул.„Живко Брајковски“ во Гостивар полициски службеници од Полициска станица Гостивар ги лишиле од слобода С.Н.(21) и Х.Б.(18) од Гостивар, затоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде изготвен соодветен поднесок.

Слични Објави