|

Морничави снимки од земјотресот од 7,6 степени на Филипините

На социјалните мрежи објавена е вознамирувачка снимка од моментот на силниот земјотрес со јачина од 7,6 степени според Рихтер што ги погоди денес Филипините.

Потресот се случи на длабочина од 63 километри, а наскоро се очекува цунами да ги погоди Филипините и Јапонија.

На социјалните мрежи се споделуваат видеа од потресот.

Video of the recent earthquake in Philippines. #Mindanao #Philippines #earthquake $Portal@Portalcoin pic.twitter.com/fKt5FxB6o5

— Z0X (@NorisKris1) December 2, 2023

Слични Објави