МУРИЊО Е БЛИСКУ ДО ВРАЌАЊЕ ВО АНГЛИЈА – ЌЕ ВОДИ ТРЕТ ТИМ ОД ПРЕМИЕРЛИГАТА!?

Еден од најконтроверзните тренери, Жозе Мурињо е подготвен да се врати во Премиерлигата, кадешто претходно ги предводеше Челси и Манчестер јунајтед, а сега би можел да предводи и трета екипа во Англија.

Англиски „Сан“ најави дека 56-годишниот стратег е заинтересиран да води уште еден клуб од Премиерлигата, а станува збор за Арсенал.

Тренерот Унај Емери не може да фати ритам со своите избраници, па тие се наоѓаат во моментов на петто место и имаат проблеми, а токму Мурињо би можел да биде решението за екипата.

Во претходните недели се шпекулираше дека Мурињо ја следи ситуацијата и во Тотнем, кој исто така е во голема криза.Извор: Спорт1

Претходна статија

ЃОКОВИЌ ГИ ШОКИРА ФАНОВИТЕ: МОЖЕ УШТЕ УТРЕ ДА ЈА ЗАВРШАМ КАРИЕРАТА!

Следна статија

ПОТЕГ ЗА ПОЧИТ: ГО МЕНУВААТ ИМЕТО НА СТАДИОНОТ ВО ЧЕСТ НА – ЕМИЛИЈАНО САЛА!

Најново од Спорт