МВР: Регистрирани два случаи, во Кичево фотографирано и скинато ливче

/

Тони Ангеловски од МВР во живо во вестите на ТВ21 посочи дека гласањето тече мирно, без нарушување на јавниот ред и мир.

Тој додава дека има регистрирано два случаи на изборни нерегуларности.

„Во Кичево имаме фотографирано гласачко ливче, а во вториот случај, исто така во Кичево, имаме скинато гласачко ливче“, порача Ангеловски.Претходна статија

Во Куманово излезноста 4,25 проценти, во Старо Нагоричане 7, 61 отсто

Следна статија

ДИК: Излезеноста до 11 часот е 14,18%

Најново од Вести